Temiz Oda Kıyafetleri Üretiyoruz

İnsan temiz odada kirlilik için en büyük riski oluşturmaktadır. Kontaminasyon kontrolü amacıyla geliştirilmiş özel temiz oda giysileri mutlak derecede gereklidir. Ürünleri kirlenmeye karşı korumak için temiz odalar ve kontrollü ortamların yüksek önceliğidir. Burada kirlenmeden kasıt çalışacak personel üzerindeki (gözle görülebilecek) saç , kıl , kepek , deri parçası , ter damlası ve (gözle görülmeyecek kadar küçük) toz, hav , lif ve partikülün temiz oda ile tamamen ilişiğinin kesilmesidir.

Yapılan iş o kadar hassastır ki , çalışan personelden çalışılacak ortama düşecek böyle bir maddenin üretilen ürünün kalitesini düşüreceğini ve çalışan elektronik ve mekanik cihazlara ciddi zararlar verebileceği dahi hesaba katılmak zorundadır. Temiz oda kıyafetlerini sıradan iş kıyafetleri kategorisine koymak çok büyük bir hatadır.

Temiz odada görevli personel tarafından yapılan herhangi bir hareket milyonlarca canlı ve cansız parçacık üretir. Oluşacak bir kirliliğin sadece hava akımı sistemi ve tesis tasarımı ile sınırlı kalmadığı yapılan araştırmalarla ortaya konulmuş bir gerçektir.İşletmecilerin kirliliğe bakış açıları ve konuya nasıl yaklaştıkları kirliliği önlemedeki en büyük etkendir.

Önceki ÜrünTemiz Oda Kıyafet Özellikleri
sonraki ÜrünTemiz Oda Çizmesi – BOTWRK2